Ha el vagyunk távolodva önmagunktól, akarva-akaratlanul nyomjuk át a gyermekeinkre. Ha mi el vagyunk idegenedve önmagunktól a gyermekek felé is ezt sugározzuk. Az iskola - aki elszakít a szülőktől és művi környezetbe helyezi őket - pedig már üzemszerűen végzi ezt a elidegenítést.
Miért jó ez?? ... a társadalmi rendszer miért így épül fel?

Vannak akiknek több jut, vannak akiknek kevesebb, de mind szolgái vagyunk a rendszernek. Cserébe kapunk egy látszólagos biztonságot és kényelmet.
Az egész valójában az energiarablásról szól, ahol az igazi haszonélvezők a piramis csúcsán levők. Egy ilyen rendszer rabszolgatartó társadalom, csak itt nem a fizikai szabadságunk korlátozásával működik az egész, hanem azáltal, hogy lemondtunk a lelki szabadságunkról. A rendszert mi működtetjük.
Miért tettük ezt magunkkal, ha ez nem jó?
Mert gyermekként mindent megteszünk, hogy megkapjuk, kiérdemeljük a szüleink szeretetét. És ők (ha ez nem is tudatos) nem engedték meg, hogy szabadok maradjunk, mert már ők sem voltak szabadok.
Ez egy ördögi kör, mert a szabadságukat elveszített gyerekek nem szabad felnőttek lesznek, akik ugyanezt fogják tenni a gyerekeikkel.
Hogyan lehetne ezt megszakítani??
Ezen az úton szeretnék elindulni és ezért tenni. Magam is kiszakadtam az ősbizalom állapotából és eltávolodtam önmagamtól, úgyhogy most a visszatalálás folyamata történik.
Azzal, hogy kiléptem az alkalmazotti létből tettem egy lépést, de csak a lehetőségét nyitottam meg a szabadságnak.
A kérdés, hogy mit teszek a felszabaduló életenergiáimmal, amivel eddig egy rabszolgatartó társadalmi rendszert szolgáltam? Vissza tudok-e találni a belső gyermeki állapotomba? Elő tudom-e hívni az önmegvalósító, kreatív energiáim?
Nem gondolom azt, hogy addig nem foglalkozhatok gyerekekkel, míg nem vagyok szabad, hisz azzal, hogy tudatába vagyok a helyzettel, jobb körülményeket tudok biztosítani számukra a szabadságuk megélésére, mintha minden maradna a régiben. Ugyanakkor nagyon nagy figyelemmel és alázattal szükséges fordulnom feléjük és tanulni tőlük a szabadság megélését.